VON ZANTHIER&SCHULZ to renomowana Kancelaria radców prawnych i doradców podatkowych, działająca od 28 lat w środowisku lokalnym i międzynarodowym. Specjalizujemy się w prawie gospodarczym, inwestycyjnym oraz podatkowym. Prowadzimy działalność w Berlinie i Poznaniu, a poprzez naszych Partnerów również w Warszawie. Marka VON ZANTHIER&SCHULZ została wyróżniona m.in. jako „Najlepszy Doradca Podatkowy i Audytor 2021 r.” i „Doskonały Pracodawca 2021”. Bliższe informacje na temat naszej Kancelarii oraz naszych specjalizacji znajdziecie na stronie internetowej www.vonzanthier.com.

Do naszego Poznańskiego Biura (von Zanthier & Dachowski Kancelaria Prawnicza sp. k.) poszukujemy osób na stanowisko:

specjalisty ds. podatku VAT

Kandydatom oferujemy:

  • stabilne i atrakcyjne (adekwatne do wiedzy i doświadczenia) warunki zatrudnienia,
  • pracę w koleżeńskim, młodym zespole, ukierunkowanym na współpracę, wsparcie, wzajemny szacunek i lojalność,
  • możliwość pracy w interesujących projektach międzynarodowych, ale także w sprawach o charakterze lokalnym,
  • wzbogacenie doświadczenia w prowadzeniu spraw podatkowych, przede wszystkim z udziałem podmiotów z kapitałem zagranicznym (niemieckim i holenderskim),
  • możliwość dalszego rozwoju zawodowego w otwartej strukturze międzynarodowej kancelarii,
  • pakiet medyczny lub karta sportowa.

Zakres zadań obejmuje:

  • przygotowywanie rejestrów i deklaracji VAT w oparciu o samodzielną analizę dokumentów źródłowych i okoliczności transakcji,
  • dbałość o terminowe przekazywanie deklaracji do urzędów,
  • samodzielny kontakt z Klientami i urzędami,
  • wsparcie w zakresie prowadzenia analiz podatkowych z zakresu podatku VAT oraz innych podatków.

Od Kandydatów oczekujemy:

  • co najmniej 2 lat doświadczenia zawodowego w zakresie przeprowadzania analiz podatkowych i prowadzenia rozliczeń księgowych w zakresie rozliczania podatku VAT w transakcjach międzynarodowych,
  • bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego (pozwalającej na sporządzanie niemieckojęzycznych informacji i utrzymywanie bieżących kontaktów z Klientami). Znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem,
  • bardzo dobrej znajomości programu Excel,
  • umiejętności identyfikowania problemów i aktywnego poszukiwania rozwiązań,
  • umiejętności i chęci pracy w zespole, łatwości nawiązywania i utrzymywania relacji z koleżankami i kolegami oraz z Klientami.

Będziemy wdzięczni za niezgłaszanie się osób, które nie władają bardzo dobrze językiem niemieckim.

Prosimy o przedstawienie szczegółowego wykazu dotychczasowego doświadczenia zawodowego w przesłanym podaniu o pracę.

Podania prosimy składać na adres e-mail rekrutacja@vonzanthier.pl.