Informacje organizacyjne:
- Liczba godzin: 8
- Blok: Rachunkowość 8 godz.
- Terminy szkoleń: 22 października 2024 r.; 31 października 2024 r.; 15 listopada 2024 r.
- Harmonogram zajęć:
· 9:00 – 16:00 - W ramach szkolenia zapewniamy:
· materiały szkoleniowe,
· zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu. - Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie zgłoszenia i opłata min. 7 dni przed jego rozpoczęciem.
- Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć ClickMeeting.
- Wymagania techniczne: komputer lub urządzenie mobilne (telefon, tablet ) z głośnikiem oraz dostęp do Internetu. Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu szkolenia, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
- Opłatę za szkolenia prosimy uiścić przelewem na konto:
PKO BP I Oddz. Poznań nr 42 1020 4027 0000 1102 0031 0219
Po dokonaniu opłaty na powyższe konto przed szkoleniem prześlemy link do dostępu do spotkania video z wykładowcą za pomocą platformy ClickMeeting oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.
Podstawą do uzyskania zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach i aktywny w nich udział.
Wykładowca:
- Adam Kołodziejczyk - doradca podatkowy specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania międzynarodowego, podatku VAT oraz procedur celnych. Od ponad 10 lat wspiera klientów w kontaktach z organami podatkowymi oraz realizuje i nadzoruje przygotowywanie opinii, przeglądów i analiz podatkowych. Uczestniczy też w uzyskiwaniu dla klientów pozwoleń na stosowanie szczególnych procedur celnych, w tym procedury 42 czy 63, jak również uszlachetniania czynnego i biernego. Posiada również bogate doświadczenie w obsłudze jednostek samorządu terytorialnego oraz podmiotów z sektora publicznego i brał udział w wielu centralizacjach oraz postępowaniach dotyczących rozliczania podatku VAT przez te podmioty. Adam prowadzi także szkolenia z zakresu prawa podatkowego dla klientów oraz w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW oraz studiów z zakresu funduszy europejskich i ekonomii, organizowanych przez Aeres University w Dronten. Regularnie publikuje na łamach Dziennika Gazety Prawnej oraz w magazynie „Rachunkowość”.
Podstawowe cele szkolenia (w tym oczekiwane efekty kształcenia):
- Omówienie zmian w prawie podatkowym w zakresie podatku CIT, PIT, VAT i innych podatków obowiązujących polskie podmioty gospodarcze.
- Uzyskana wiedza powinna się przełożyć na praktyczną umiejętność biegłego rewidenta w zakresie oceny dostosowania systemów ewidencyjnych do aktualnych wymogów prawa podatkowego oraz konsekwencji zmian prawa podatkowego na sprawozdanie finansowe. Uzyskana wiedza powinna umożliwić biegłemu rewidentowi identyfikowanie potencjalnych ryzyk związanych z brakiem odpowiedniego przygotowania klientów do wdrożenia zmian prawa podatkowego.