Poznań
Kurs
sob/niedz

CEL:

Nabycie umiejętności prawidłowego i kompleksowego „czytania” sprawozdań finansowych (od ogółu do szczegółu). Uczestnik kursu zapozna się z zagadnieniami powiązanymi ze sprawozdawczością finansową, jak sporządzanie i badanie sprawozdań finansowych, prawo podatkowe i bilansowe. Słuchacze kursu poznają wpływ decyzji podejmowanych przez piony niefinansowe na wyniki uzyskiwane przez podmiot gospodarczy i sposoby kształtowania właściwego obrazu wyników i sytuacji majątkowo-finansowej. W trakcie kursu słuchacze będą mieli możliwość dyskusji na temat własnych problemów i wątpliwości, które spotykają w życiu zawodowym.

Kurs przeznaczony jest do wszystkich osób mających w sytuacjach zawodowych styczność z informacjami finansowymi, szczególnie sprawozdaniami finansowymi. Kurs skierowany jest głównie do przedstawicieli kadry kierowniczej (członków zarządów, członków rad nadzorczych, właścicieli spółek), którzy nie posiadają wykształcenia ekonomicznego.

Kurs może się okazać przydatny także dla: prawników, analityków, prywatnych inwestorów, brokerów oraz agentów ubezpieczeniowych, kierowników i dyrektorów odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji niosących skutki finansowe. Także księgowi prowadzący księgi rachunkowe będą mieli okazję spojrzeć na sprawozdanie finansowe z punktu widzenia biegłego rewidenta oraz ich użytkownika (właściciela czy analityka finansowego).

WYKŁADOWCA:

Piotr Hans, wykładowca oraz członek Zarządu Głównego i Zarządu Oddziału Wielkopolskiego SKwP. Wykładowca na studiach podyplomowych UE w Poznaniu. Ukończył studia z zakresu finansów i rachunkowości oraz Studium podyplomowe prawa gospodarczego na UE w Poznaniu.
Biegły Rewident, Biegły ds. Wykrywania Przestępstw i Nadużyć Gospodarczych (CFE), Certyfikowany Audytor Wewnętrzny (CIA), Certyfikowany Menedżer Ryzyka POLRISK.
Pracował w firmie audytorsko-doradczej (w Departamencie Audytu oraz Departamencie Doradztwa Gospodarczego). Obecnie pełni funkcję Doradcy Zarządu ds. Nadzoru Właścicielskiego Grupy Kapitałowej oraz Prezesa Zarządu spółki kapitałowej, a także doradcy i mentora przedsiębiorców.

PROGRAM:

1. Organizacja rachunkowości w podmiotach gospodarczych
  2. Elementy sprawozdań finansowych
  3. Struktura bilansu i rachunku zysków i strat
  4. Wpływ polityki rachunkowości na obraz finansowy podmiotów gospodarczych
  5. Różnice pomiędzy prawem bilansowym i podatkowym
  6. Metody analizy kondycji i wyceny wartości podmiotów gospodarczych
  7. Krótkoterminowe decyzje finansowe i zarządzenie wartością
  8. Sporządzanie, badanie i zatwierdzanie sprawozdań finansowych
  9. Rola rad nadzorczych w procesie sprawozdawczości finansowej
  10. Wykrywanie błędów i oszustw w sprawozdaniach finansowych

ORGANIZACJA:

Zajęcia w 2 soboty i niedziele w godz. od 8:00 do 13:00 (przez około miesiąc).

DODATKOWE INFORMACJE:

Uczestnicy otrzymują:

• materiały szkoleniowe,

• gorące napoje - kawa, herbata, itp.

Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Szkolenie może być także zorganizowane wewnętrznie - na zlecenie firm oraz innych instytucji. W takim przypadku istnieje możliwość dostosowania programu do potrzeb zamawiającego.