27.06.2020
sob/niedz
1255,- zł Cena dla członków Stowarzyszenia

CEL:

Celem kształcenia jest przygotowanie kandydata do pracy w zawodzie księgowego, który został ujęty w klasyfikacji zawodów i specjalności wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 roku Dz. U. poz. 1145. (kod zawodu 331301) oraz uzyskanie certyfikatu I stopnia w czterostopniowym procesie certyfikacji zawodu księgowego prowadzonym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Słuchaczami Kursu podstaw rachunkowości - dla kandydatów na księgowego mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie.

PROGRAM*:

Program kursu obejmuje 80 godzin dydaktycznych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość oraz 2 godziny egzaminu wewnętrznego przeprowadzonego w trybie stacjonarnym.

I. Podstawy rachunkowości finansowej z elementami etyki zawodowej (72 godz. zajęć dydaktycznych).

1. Organizacja działalności gospodarczej – wiadomości wstępne.
  2. Pojęcia wstępne z rachunkowości.
  3. Charakterystyka aktywów i pasywów.
  4. Operacje gospodarcze.
  5. Dowody księgowe.
  6. Księgi rachunkowe.
  7. Ewidencja podstawowych operacji bilansowych.
  8. Ewidencja podstawowych operacji wynikowych.
  9. Zasady ustalania wyniku finansowego.
  10. Sprawozdanie finansowe jednostek mikro i małych w rozumieniu ustawy o rachunkowości.
  11. Zadanie kompleksowe (od bilansu otwarcia do bilansu zamknięcia i rachunku zysków i strat).
  12. Podstawy etyki w działalności gospodarczej i zawodowej.
  13. Ogólne zasady funkcjonowania systemu finansowo-księgowego do prowadzenia ksiąg rachunkowych.

II. Wybrane zagadnienia publicznoprawne  (8 godz. zajęć dydaktycznych).

1. System podatkowy w Polsce.
  2. VAT – podstawy prawne, ogólne zasady opodatkowania.
  3. Podatki dochodowe – podstawy prawne, ogólne zasady i formy opodatkowania działalności gospodarczej
  4. Podatki i opłaty obciążające przedsiębiorstwa - podstawy prawne, ogólna charakterystyka.
  5. Składki rozliczane z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, ich rodzaje i ogólne zasady rozliczania.

*Ramowy program kursu uzyskał rekomendację Rady Pracodawców SKwP.

ORGANIZACJA:

• Kurs jest organizowany w trzech trybach - do wyboru przez uczestnika: (1) zajęcia w soboty i niedziele, co 2 tygodnie, w godz. od 8.00 do 13.00 lub (2) zajęcia dwa dni w tygodniu /poniedziałek i środa lub wtorek i czwartek/ w godz. od 16.30 do 19.45 lub (3) zajęcia trzy dni w tygodniu: piątki /w godz. od 16.30 do 19.45/ oraz soboty i niedziele /w godz. od 8.00 do 13.00 /
  • Zajęcia dydaktyczne będą się odbywać z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Kurs będzie prowadzony za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć ClickMeeting i innych.
  • Każdy uczestnik otrzyma wydrukowane materiały szkoleniowe. Materiały szkoleniowe oraz piśmienne zostaną wysłane kurierem przed rozpoczęciem kursu.
  • Egzamin odbędzie się w formie tradycyjnej (stacjonarnej) w możliwie najszybszym terminie po ukończeniu kursu.

DODATKOWE INFORMACJE:

• Warunkiem uczestnictwa w kursie jest dokonanie zgłoszenia i opłata min. 3 dni przed jego rozpoczęciem.
  • Przed zajęciami uczestnicy otrzymują link do dostępu do spotkania video z wykładowcą za pomocą platformy ClickMeeting oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.
  • 100% czasu zajęć odbywa się z wykładowcą – zajęcia są prowadzone w czasie rzeczywistym.
  • Uczestnicy zadają pytania on line i na czacie.
  • W części wykładowej uczestnicy widzą prezentację, prezentacja udostępniana jest również w formie elektronicznej.
  • W formie zadań i testów utrwalamy pozyskaną wiedzę i umiejętności
  • Zaliczenie zajęć następuje w formie prac domowych.
  • W czasie trwania kursów przewidziane są prace kontrolne zgodnie z programem nauczania.