Konin
sob/niedz (8:00 - 13:00)
3990,- zł cena dla członków Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
Raty:
2190,- zł płatne za kurs najpóźniej 5 dni przed planowaną datą rozpoczęcia kursu,
1000,- zł płatne w trakcie kursu,

CEL:

Celem kształcenia jest przygotowanie kandydata do pracy w zawodzie specjalisty ds. rachunkowości, który został ujęty w klasyfikacji zawodów i specjalności wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 227 z późn. zm) (kod zawodu 241103) oraz uzyskanie certyfikatu II stopnia w czterostopniowym procesie certyfikacji zawodu księgowego prowadzonym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Słuchaczami Kursu dla kandydatów na specjalistę ds. rachunkowości (samodzielnego księgowego) mogą być osoby posiadające, co najmniej wykształcenie średnie oraz wiedzę i umiejętności z zakresu Kursu podstaw rachunkowości – dla kandydatów na księgowego.

PROGRAM:

I. Rachunkowość finansowa z elementami etyki zawodowej (120 godz. zajęć dydaktycznych):

1. Zasady i organizacja rachunkowości w jednostkach prowadzących działalność gospodarczą oraz organizacjach pozarządowych działających w oparciu o przepisy pożytku publicznego
    i wolontariacie.
  2. Aktywa pieniężne.
  3. Rozrachunki i fundusze specjalne.
  4. Obrót materiałowy i towarowy.
  5. Środki trwałe, środki trwałe w budowie oraz wartości niematerialne i prawne.
  6. Inwestycje i zobowiązania finansowe.
  7. Kapitał (fundusz) własny.
  8. Rezerwy na zobowiązania i rozliczenia międzyokresowe.
  9. Przychody i koszty podstawowej działalności operacyjnej oraz kalkulacja kosztów
    i ewidencja produktów.
  10. Pozostała działalność operacyjna i działalność finansowa.
  11. Wynik finansowy i jego obowiązkowe obciążenia.
  12. Sporządzanie jednostkowych sprawozdań finansowych (zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy o rachunkowości), obowiązki sprawozdawcze organizacji pozarządowych wynikające z ustawy o rachunkowości oraz obowiązki związane z zamknięciem ksiąg rachunkowych i zatwierdzeniem rocznych sprawozdań finansowych.

II. Prawo podatkowe (40 godz. zajęć dydaktycznych):

1. Podatek od towarów i usług (VAT).
  2. Podatek dochodowy w działalności gospodarczej (CIT i PIT).
  3. Podmiot gospodarczy jako płatnik PIT.
  4. Podatki i opłaty kosztowe.
  5. Wybrane problemy Ordynacji podatkowej.

III. Wybrane zagadnienia z prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych(20 godz. zajęć dydaktycznych):

1. Wybrane zagadnienia z prawa cywilnego.
  2. Wybrane zagadnienia z prawa gospodarczego.
  3. Wybrane zagadnienia z prawa pracy.
  4. Wybrane zagadnienia z prawa ubezpieczeń społecznych.

Egzamin wewnętrzny (4 godz. dydaktyczne).

*Ramowy program kursu uzyskał rekomendację Rady Pracodawców SKwP.

DODATKOWE INFORMACJE:

Uczestnicy otrzymują:

• materiały szkoleniowe

Formą zaliczenia kursu jest obecność na przynajmniej 70% godzin lekcyjnych, zaliczenie prac kontrolnych i pozytywny wynik z egzaminu pisemnego.
Osoba, która na egzaminie uzyskała co najmniej 30% punktów możliwych do osiągnięcia otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 652 ze zm.).

Osoba, która na egzaminie uzyskała co najmniej 60% punktów możliwych do osiągnięcia z całego egzaminu i nie mniej niż 40% z każdego modułu tematycznego oraz spełnia warunki określone w Załączniku nr 1 do Uchwały nr 732/111/2009 Zarządu Głównego SKwP z dnia 20 lipca 2009 r. otrzymuje dodatkowo certyfikat specjalisty ds. rachunkowości - potwierdzenie kwalifikacji zawodowych w obrębie zawodu specjalista ds. rachunkowości (241103).

W trakcie kursu lub po zakończeniu istnieje możliwość wzięcia udziału w dodatkowym kursie komputerowym, prowadzonym w formie warsztatów, zapoznającym słuchaczy z prowadzeniem ewidencji księgowej przy pomocy komputera - więcej >>

Kurs jest objęty akredytacją Wielkopolskiego Kuratora Oświaty (Decyzja nr 110.2.987.2014 z dnia 03.12.2014r.)

MOŻLIWE DOFINANSOWANIA:

BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH (BUR)
Dofinansowanie dla pracowników mikro, mały i średnich przedsiębiorstw. Klikając w podany link, można uzyskać informację o dofinansowaniu dla poszczególnych województw: Serwis informacyjny - PARP - Centrum Rozwoju MŚP
W przypadku chęci skorzystania z tych środków, prosimy o kontakt ze swoim operatorem i dokonanie zgłoszenia na powyższy kurs za pośrednictwem platformy BUR.

KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY (KFS)
Z dofinansowania mogą skorzystać wszystkie przedsiębiorstwa (duże, średnie, małe oraz mikroprzedsiębiorstwa), które zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę.
Więcej informacji na stronie: http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

Zapraszamy do kontaktu w sprawie dofinansowań: Monika Białek - tel. 61 8630 480 wew. 21 - monika.bialek@skwp.poznan.pl

tel. +48 452040111