Poznań

wykładowca: dr Marek Wierzbiński

•materiały szkoleniowe,
•przerwy kawowe,
•zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu,
•obiad.

Opłatę za szkolenia prosimy uiścić przelewem na konto:
PKO BP I Oddz. Poznań nr 42 1020 4027 0000 1102 0031 0219
Zapłaty można również dokonać gotówką, bezpośrednio przed rozpoczęciem szkolenia.

Szkolenie zostało opracowane w odpowiedzi na problemy napotykane przez księgowych wobec prowadzenia księgowości w firmie produkcyjnej. Podczas szkolenia zostanie przeanalizowany proces rozliczania produkcji na kontach księgowych i sporządzania na ich podstawie sprawozdania finansowego. Podczas szkolenia uczestnicy uzyskają wiedzę:

1.      Na jakich kontach ewidencjonować koszty, a na jakich zapasy?

2.      Jak działa krąg kosztów?

3.      Czy konieczne jest prowadzenie ewidencji w dwóch układach kosztów?

4.      Jak rozliczyć koszty produkcji w układzie rodzajowym?

5.      Który wariant rachunku zysków i strat wybrać?

6.      Z czego wynika zmiana stanu produktów i co tak naprawdę oznacza?

7.      Czemu służy ewidencja obrotów wewnętrznych?

8.      W jaki sposób rozliczenia międzyokresowe wpływają na wynik finansowy?

9.      Kiedy ewidencjonować zapasy według cen ewidencyjnych a kiedy według rzeczywistych?

10.  Skąd się wziął wzór na odchylenia od cen ewidencyjnych?

11.  Kiedy kończy się handel a zaczyna produkcja?