Poznań
1790,- zł płatne do dnia rozpoczęcia kursu,
900,- zł płatne w trakcie kursu,

CEL:

Przygotowanie do egzaminu państwowego na doradcę podatkowego.

PROGRAM:

Program zgodny z wymaganiami wynikającymi z ustawy o doradztwie podatkowym z dn. 5 lipca 1996 r. (Dz. U. z 2011, Nr 41 poz. 213)

1. Źródła prawa i wykładnia prawa.
  2. Analiza podatkowa.
  3. Podstawy międzynarodowego oraz wspólnotowego prawa podatkowego.
  4. Materialne prawo podatkowe.
  5. Postępowanie przed organami administracji publicznej i sądami administracyjnymi oraz postępowanie egzekucyjne w administracji.
  6. Międzynarodowe, wspólnotowe i krajowe prawo celne.
  7. Prawo dewizowe.
  8. Prawo karne skarbowe.
  9. Organizacja i funkcjonowanie administracji podatkowej i kontrola skarbowa.
  10. Rachunkowość.
  11. Ewidencja podatkowa i zasady prowadzenia ksiąg podatkowych.
  12. Przepisy o doradztwie podatkowym i etyka zawodowa.

ORGANIZACJA:

Zajęcia w soboty i niedziele, co 2 tygodnie, w godz. od 9.00 do 15.00/16.00 (przez 7,5 miesięcy).

DODATKOWE INFORMACJE:

Uczestnicy otrzymują:

• materiały szkoleniowe,
  • gorące napoje - kawa, herbata, itp.

Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przygotowującego do egzaminu na doradcę podatkowego.