Konin
Seminarium
seminarium

godzina: 10.00 do 15.00

•materiały szkoleniowe w formie elektronicznej (plik pdf) – przesłane przed rozpoczęciem szkolenia,
•zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

• Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć ClickMeeting.
  • Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie zgłoszenia i wcześniejszej opłaty.

Opłatę za szkolenia prosimy uiścić przelewem na konto:
PKO BP I Oddz. Poznań nr 42 1020 4027 0000 1102 0031 0219
Po dokonaniu opłaty na powyższe konto przed szkoleniem prześlemy link do dostępu do spotkania video z wykładowcą za pomocą platformy ClickMeeting oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.

HARMONOGRAM SZKOLENIA

• 10:00-11:30 Omówienie regulacji. Kryterium kwalifikowanego korzystającego. Przesłanki wystąpienia schematów
  • 11:30-12:00 Przerwa
  • 12:00-13:00 Katalog schematów podatkowych – ciąg dalszy. Przykładowy schemat podatkowy: leasing. Omówienie procedury raportowania. Co zrobić aby uniknąć sankcji z KKS w przypadku raportowania po terminie
  • 13:00-13:30  Przerwa
  • 13:30-15:00  Procedura wewnętrzna. Rodzaje informacji o schematach podatkowych. Przykład: wypełnienie on line formularza MDR-1 (część szkolenia prowadzona przez Pana Pawła Rosińskiego – doradcę podatkowego).

WYKŁADOWCA

dr Jarosław F. Mika – Członek Rady Programowej, Doradca podatkowy nr wpisu 10 625
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa podatkowego. Najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego a następnie jako doradca podatkowy (numer wpisu 10 625). Doświadczenie z zakresu podatków zdobywał m.in. w KPMG, CC&M. Autor kilkudziesięciu publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek:
▪„Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzenia Ministra Finansów. Metody szacowania analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR”, C.H. Beck, Warszawa 2019.
▪Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji. Wolters Kluwer Polska, Warszawa 2018.
▪„Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzenia Ministra Finansów. Metody ustalania i szacowania cen transferowych. Analiza porównywalności”, C.H. Beck, Warszawa 2017, wydanie 2.
▪„Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzenia Ministra Finansów. Metody ustalania i szacowania cen transferowych. Analiza porównywalności”, C.H. Beck, Warszawa 2014,
▪„Podatkowe aspekty działalności w specjalnych strefach ekonomicznych”, Unimex, Wrocław 2012,
▪ „Ceny transferowe. Dokumentacje podatkowe. Odpowiedzialność karna skarbowa”, C.H. Beck, Warszawa 2007.
Członek Rady Programowej Instytutu Cen Transferowych. Członek Komisji Konkursowej Krajowej Izby Doradców Podatkowych O/Mazowiecki III edycji konkursu (2015/2016) na najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa podatkowego.

1. Informacje o schematach podatkowych – informacje wstępne

1.1. Cel regulacji MDR

1.2. Kwestie intertemporalne oraz obowiązek retrospektywnego przekazania informacji
o schematach podatkowych

5.2. Obowiązki korzystającego

5.2.1. Obowiązki informacyjne korzystającego – informacje ogólne

5.2.2. Obowiązki informacyjne korzystającego, który nie zwolnił promotora
z prawnie chronionej tajemnicy zawodowej

5.2.3. Obowiązek przekazania informacji o schemacie podatkowym MDR-3

5.3. Obowiązki wspomagającego

5.3.1. Obowiązki wspomagającego – schemat postępowania

5.3.2. Odpowiedzialność wspomagającego względem zlecającego modyfikacja MDR

6. Informacja o schemacie podatkowym i sposób jej przekazania do Szefa KAS

6.1. Zakres danych podlegających ujawnieniu w informacji o schemacie podatkowym

6.2. Zawartość informacji o schemacie podatkowym standaryzowanym

6.3. Informacja korzystającego o schemacie podatkowym MDR-3

6.4. Oświadczenie

6.5. Klauzula

7. Numer schematu podatkowego (NSP)

7.1. Potwierdzenie nadania NSP

7.2. Obowiązki związane z NSP

8. Procedura wewnętrzna

8.1. Podmioty zobowiązane do posiadania procedury

8.2. Cel posiadania procedury wewnętrznej

8.3. Konsekwencje nieprowadzenia procedury wewnętrznej

9. Sankcje

9.1. Sankcje za brak raportowania lub nieprawidłowe raportowanie

9.2. Podmioty ponoszące odpowiedzialność za brak raportowania lub błędne raportowanie.