Konin

• Ostrów, ul. Wrocławska 22

• materiały szkoleniowe,
  • przerwy kawowe,
  • zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu,
  • obiad.

Opłatę za szkolenia prosimy uiścić przelewem na konto:
PKO BP I Oddz. Poznań nr 42 1020 4027 0000 1102 0031 0219
Zapłaty można również dokonać gotówką, bezpośrednio przed rozpoczęciem szkolenia.

WYKŁADOWCA

Michał Szuszczyński – radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu; ekspert w dziedzinie prawa pracy Wielkopolskiego Związku Pracodawców zrzeszonego w Konfederacji Pracodawców LEWIATAN. Przez 10 lat pracował w jednej z największych kancelarii prawnych w Wielkopolsce, w której przez 7 lat kierował pracami departamentu prawa pracy. Obecnie wspólnik Kancelarii Prawa Pracy Szuszczyński Kamińska, która świadczy usługi z zakresu prawa pracy i prawa HR dla pracodawców. Specjalizuje się w obszarze indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z czasem pracy. Doradza w materii prawa pracy w procesach restrukturyzacji, reprezentuje pracodawców w negocjacjach ze związkami zawodowymi i radami pracowników, prowadzi szkolenia oraz seminaria poświęcone zagadnieniom stosunku pracy.

1. Doba pracownicza, a „dniówka” pracownicza – czy oznaczają to samo?
  2. Dzień wolny od pracy – czy musi pokrywać się z dniem kalendarzowym?
  3. Czy jednego dnia można być jednocześnie w pracy i na urlopie?
  4. Pracownicy zarządzający zakładem pracy a kierownicy komórek organizacyjnych – podobieństwa i różnice na gruncie rozliczania czasu pracy w godzinach nadliczbowych oraz pracy w dni wolne?
  5. Czas wolny za nadgodziny a dzień wolny udzielony za pracę świadczoną w dniu wolnym od pracy z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy – zasady rozliczania i błędy najczęściej popełniane przez pracodawców.
  6. Zasady rozliczania pracy wykonywanej w dniu harmonogramowo wolnym od pracy oraz w dniu wolnym od pracy z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy – na co zwraca uwagę PIP?
  7. Jako prawidłowo ustalić miejsce pracy pracowników mobilnych (przedstawiciele handlowi, serwisanci itp.) oraz pracowników budowlanych i konsekwencje nieprawidłowości w tym zakresie na gruncie rozliczania czasu pracy i podróży służbowych.
  8. Tzw. „ruchoma” doba pracownicza – błędy w jej wprowadzaniu i późniejszym stosowaniu w zakładach pracy.
  9. Zasady rozliczania czasu pracy w podróży służbowej – za co trzeba, a za co nie trzeba płacić pracownikowi; podróż służbowa w dni wolne od pracy lub w godzinach nocnych.
  10. Wyjazd na szkolenie a czas pracy – delegacja, normalny czas pracy, czy może czas nieodpłatny?
  11. Zadaniowy (nienormowany?) system czasu pracy – dlaczego w 9 na 10 przypadków jest on stosowany przez pracodawców nieprawidłowo?