Informacje organizacyjne:
- Liczba godzin: 8
- Blok: Rewizja finansowa 8 godz.
- Termin szkolenia: 24 października 2024 r.
- Harmonogram zajęć:
· 9:00 – 16:00 - W ramach szkolenia zapewniamy:
· materiały szkoleniowe,
· zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu. - Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie zgłoszenia i opłata min. 7 dni przed jego rozpoczęciem.
- Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć ClickMeeting.
- Wymagania techniczne: komputer lub urządzenie mobilne (telefon, tablet ) z głośnikiem oraz dostęp do Internetu. Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu szkolenia, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
- Opłatę za szkolenia prosimy uiścić przelewem na konto:
PKO BP I Oddz. Poznań nr 42 1020 4027 0000 1102 0031 0219
Po dokonaniu opłaty na powyższe konto przed szkoleniem prześlemy link do dostępu do spotkania video z wykładowcą za pomocą platformy ClickMeeting oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.
Podstawą do uzyskania zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach i aktywny w nich udział.
Wykładowca:
- dr Radosław Kałużny, FCCA, biegły rewident, tytuł biegłego rewidenta wykonuje od 2005 roku, międzynarodowego biegłego rewidenta (ACCA) od 2003 roku, a pracuje w zawodzie od 2002 roku. Posiada doświadczenie w zakresie rewizji finansowej oraz kierowania firmami audytorskimi. Specjalista w dziedzinie rewizji finansowej, w tym również podmiotów finansowych (zwłaszcza banków). Autor i współautor ponad 70 publikacji z zakresu rachunkowości, audytu i bankowości, w tym publikacji dla biegłych rewidentów:
- Should Creditors Believe in Auditors Opinions Audi tors Independence, Going-Concern Warnings and Credit Risk Assessment, Bezpieczny Bank / Safe Bank 2 (71) 2018,
- Badanie wartości szacunkowych w sprawozdaniach finansowych. Wybrane aspekty teoretyczne i praktyczne, Krajowa Izba Biegłych Rewidentów, Warszawa 2011,
- Dokumentacja biegłego rewidenta z badania sprawozdań finansowych, Wydawnictwa Profesjonalne PWN, Warszawa 2011,
- Pomiar ryzyka kredytowego banku. Aspekty finansowe i rachunkowe, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2009.
Od 1999 wykładowca z zakresu rachunkowości, rewizji finansowej / audytu i kontroli wewnętrznej, krajowych i międzynarodowych standardów rachunkowości, rachunkowości i finansów banków (w tym na UE w Poznaniu). Wykładowca na szkoleniach ODZ dla biegłych rewidentów w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce oraz w Regionalnym Oddziale PIBR. Autor materiałów szkoleniowych dla biegłych rewidentów: Badanie wartości szacunkowych w sprawozdaniach finansowych.
Podstawowe cele szkolenia (w tym oczekiwane efekty kształcenia):
- Aktualizacja wiedzy z zakresu obowiązków i odpowiedzialności biegłego rewidenta w zakresie wykrywania i ujawniania oszustw podczas badania sprawozdań finansowych wg KSB 240.
- Pogłębienie praktycznych umiejętności identyfikacji i oszacowania ryzyka istotnego zniekształcenia spowodowanego oszustwem na poziomie sprawozdania finansowego i na poziomie stwierdzeń.
- Pogłębienie praktycznych umiejętności zaprojektowania i wdrożenia reakcji na oszacowane ryzyka istotnego zniekształcenia spowodowanego oszustwem.
- Pogłębienie praktycznego zastosowania przepisów standardów i aktualnych wymogów prawa podczas badania sprawozdania finansowego.
- Zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu dokumentowania procedur badania nakierowanych na wykrywanie i ujawnianie oszustw podczas badania sprawozdań finansowych.
- Zwiększenie praktycznej umiejętności biegłego rewidenta w zakresie realizacji obowiązków i biegłego rewidenta w zakresie wykrywania i ujawniania oszustw podczas badania sprawozdań finansowych oraz umiejętności stosowania procedur badania nakierowanych na ich wykrywanie.
- Podniesienie jakości badania sprawozdania finansowego.