Gniezno
Kurs
wt/czw

CEL:

Przygotowanie do samodzielnego prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR) zgodnie z wymogami aktualnie obowiązujących przepisów.

PROGRAM:

I. Informacje ogólne:

1. Podstawy prawne.
  2. Podmioty zobowiązane do prowadzenia KPiR.
  3. Obowiązki ciążące na podmiotach prowadzących KPiR.

II. Zapisy dokonywane w KPiR.

1. Dowody księgowe stanowiące podstawę dokonywania zapisów w KPiR, w tym dla podatników podatku VAT.
  2. Ewidencja przychodów.
  3. Ewidencja zakupu towarów handlowych i materiałów.
  4. Ewidencja pozostałych kosztów funkcjonowania podmiotu.

III. Rozliczenia podatkowe w ciągu roku dla prowadzących KPiR.

1. Ustalanie zaliczek na podatek dochodowy na podstawie dokonanych zapisów w KPiR.
  2. Rozliczenia w podatku VAT.

IV. Zamknięcia roku.

1. Inwentaryzacja – spis z natury.
  2. Zamknięcia KPiR i ustalenie dochodu za rok podatkowy.
  3. Przechowywanie dokumentów i księgi.

ORGANIZACJA:

Kurs jest organizowany w dwóch trybach - do wyboru przez uczestnika:

• zajęcia w soboty i niedziele, w godz. od 8.00 do 13.00 (przez okolo 2 tygodnie) lub
  • zajęcia dwa dni w tygodniu /poniedziałek i środa lub wtorek i czwartek/ w godz. od 16.30 do 19.45 (przez około 3 tygodnie).

DODATKOWE INFORMACJE:

Uczestnicy otrzymują:

• materiały szkoleniowe,
  • gorące napoje - kawa, herbata, itp.

Absolwenci otrzymują zaświadczenie ukończeniu kursu Podatkowa księga przychodów i rozchodów.