W dzisiejszym spotkaniu "Dni otwartych SKwP" uczestniczyło 80 właścicieli biur rachunkowych! Wspólna wymiana myśli, integracja oraz wsparcie, które dostarcza nasz Klub Biur Rachunkowych, jest niezwykle cenione w środowisku księgowym. Mogliśmy obserwować zatem gorące dyskusje, które utworzyły niezwykłą atmosferę oraz wniosły masę pozytywnej energii w środowisko właścicieli biur rachunkowych. Tak fenomenalna integracja ma miejsce od zawsze w Oddziale Wielkopolskim w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce . To było niezwykłe doświadczenie, w którym mogliśmy pokazać naszą organizację osobom niezrzeszonym.

Dzięki Leszkowi Lewandowiczowi, Sekretarzowi Zarządu Głównego oraz Oddziału Wielkopolskiemu w Poznaniu, właściciele biur rachunkowych mogli poznać Nowy Ład od całkiem innej strony. Natomiast dzięki Anecie Lech, Przewodniczącej Komisji Biur Rachunkowych SKwP oraz Beacie Szlachetce, Wiceprzewodniczącej Komisji Biur Rachunkowych SKwp, został poruszony temat związany z wyceną usług księgowych. Nie zabrakło również Michała Flonta z Wydawnictwa Rachunkowość, które swoimi eksperckimi publikacjami wspiera nas od 1948 roku.

Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, że zawód księgowego wymaga ogromnej wiedzy i nadszedł czas, aby tą wiedzę wysoko w środowisku cenić. Stanowimy bowiem niezwykłą wartość, którą należy szanować i chronić.