W dniu 4 października w naszym Oddziale miało miejsce spotkanie skierowane do najmłodszych adeptów wiedzy ekonomicznej z autorami książki „Ekonomia – to, o czym dorośli Ci nie mówią”: Bogusiem Janiszewskim oraz Maxem Skorwiderem.

W części wprowadzającej odbyła się ożywiona dyskusja na temat pieniądza, jego roli oraz form, podczas której była również okazja „poczuć” prawdziwą moc pieniędzy, a przynajmniej - dotknąć banknotów z pochodzących z różnych części świata. W części drugiej przeprowadzona została gra ekonomiczno-biegowa, która aktywizowała nie tylko umysły młodych uczestników.

Po podsumowaniu gry i omówieniu jej przebiegu oraz wyników, każdy z uczestników otrzymał imienny certyfikat oraz piłkę, a troje szczęśliwców bezpłatne egzemplarze książki ze specjalną, graficzną dedykacją autorów.

Jeszcze w trakcie trwania spotkania padały pytania o kolejne spotkania skierowane do dzieci, a ze strony przedstawicieli Oddziału deklaracja chęci dalszego propagowania wiedzy ekonomicznej wśród najmłodszych. Zachęcamy więc do śledzenia informacji na naszych stronach internetowych.