W dniu 4 października w naszym Oddziale miało miejsce spotkanie skierowane do najmłodszych adeptów wiedzy ekonomicznej z autorami książki „Ekonomia – to, o czym dorośli Ci nie mówią”: Bogusiem Janiszewskim oraz Maxem Skorwiderem.

W części wprowadzającej odbyła się ożywiona dyskusja na temat pieniądza, jego roli oraz form, podczas której była również okazja „poczuć” prawdziwą moc pieniędzy, a przynajmniej - dotknąć banknotów z pochodzących z różnych części świata. W części drugiej przeprowadzona została gra ekonomiczno-biegowa, która aktywizowała nie tylko umysły młodych uczestników.

Po podsumowaniu gry i omówieniu jej przebiegu oraz wyników, każdy z uczestników otrzymał imienny certyfikat oraz piłkę, a troje szczęśliwców bezpłatne egzemplarze książki ze specjalną, graficzną dedykacją autorów.

Jeszcze w trakcie trwania spotkania padały pytania o kolejne spotkania skierowane do dzieci, a ze strony przedstawicieli Oddziału deklaracja chęci dalszego propagowania wiedzy ekonomicznej wśród najmłodszych. Zachęcamy więc do śledzenia informacji na naszych stronach internetowych.

 

Pozostałe aktualności

Ziębicka 18
60-164 Poznań

tel. 61 863 04 80

szkolenia@skwp.poznan.pl
sekretariat@skwp.poznan.pl

PKO BP SA I O/M 42 1020 4027 0000 1102 0031 0219