• Ponad 76% księgowych, którzy mają doświadczenie z JPK przyznaje, że nowe obowiązki wiążą się ze zwiększoną pracochłonnością.
  • Mimo zwiększonych obowiązków, podwyżkę po wprowadzeniu JPK dostało tylko 2% księgowych.
  • Dodatkowe obciążenie pracą w związku z JPK dotyczy najbardziej biur rachunkowych, mimo to jednak 63% z nich zachowało dotychczasową cenę usług.
  • Księgowi sygnalizują, że znaczącym problemem dla nich jest weryfikacja poprawności danych kontrahentów.
  • Księgowi, którzy przygotowują się dopiero do raportowania JPK celnie i ostrożnie prognozują wpływ zmian na swoją pracę. 

To najważniejsze wskazania z naszego najnowszego raportu „JPK. Doświadczenia i prognozy księgowych”, który powstał na podstawie wyników badania sondażowego, które przeprowadziliśmy na przełomie listopada i grudnia tego roku.

 

Zapraszamy do lektury. Pobierz pełną treść raportu

 

Mamy nadzieję, że ten raport będzie pozytywnym i konstruktywnym wkładem w toczącą się dyskusję branżową na temat zmian w systemie komunikacji administracji skarbowej z podatnikami. 

Dziękujemy za udział w badaniu wszystkim uczestnikom. To dzięki Państwu możemy postawić „kropkę nad i” w kończącym się właśnie Roku Księgowego, który w związku z obchodzonym jubileuszem 110-lecia Stowarzyszenia Księgowych w Polsce przyniósł nam wiele pozytywnych emocji. 

Zespół Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

Raport - wersja online

Pozostałe aktualności

Ziębicka 18
60-164 Poznań

tel. 61 8630 480
tel. +48 452040111

szkolenia@skwp.poznan.pl
sekretariat@skwp.poznan.pl

PKO BP SA I O/M 42 1020 4027 0000 1102 0031 0219